W czwartek 23 maja 2019 r. Mirosław Lech, Wójt Gminy Stare Bogaczowice wziął udział w uroczystości wręczenia promes na zakup samochodu ratowniczo – gaśniczego dla jednostki OSP w Starych Bogaczowicach. W wydarzeniu udział wzięli również m.in. Dolnośląski Komendant Wojewódzki Straży Pożarnej we Wrocławiu Adam Konieczny oraz prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu Łukasz Kasztelowicz. Jak widać warto było się postarać, gdyż właśnie OSP Stare Bogaczowice wkrótce wzbogaci się o nowy wóz strażacki wart 760 000 zł. Zakup wozu dla tej jednostki będzie możliwy dzięki połączeniu pieniędzy z różnych źródeł w tym:

- Gmina Stare Bogaczowice – 400 000 zł,

- Narodowy/ Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – 257 000 zł,

- dotacja KSRG/MSWiA – 63 000 zł,

- budżet województwa – 40 000 zł.

Druhom marzy się nowe auto, aby jeszcze skuteczniej dbać o nasze bezpieczeństwo. Dlatego z niecierpliwością oczekujemy nowego auta :)