Oficjalne otwarcie Lokalnego Ośrodka Integracji Społecznej w Chwaliszowie odbyło się 29 września.

W uroczystości udział wzięły m. in. władze Gminy Stare Bogaczowice, władze gmin sąsiednich, parlamentarzyści oraz dziesiątki mieszkańców Sołectwa Chwaliszów i całej Gminy. Po przecięciu wstęgi, zaproszeni goście zwiedzali, wyjątkowo funkcjonalne i bogato wyposażone,sale Ośrodka. Podsumowanie projektu i przedstawienie planów na najbliższe miesiące, odbyło się przy słodkim poczęstunku.

Miniona niedziela była także dniem pieczonego ziemniaka. Przybyli goście mogli upiec ziemniaki

i kiełbaski przy ognisku, a także poczęstować się pysznym bigosem czy grochówką. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych. Gminne Centrum Biblioteczno-Kulturalne, w największej sali Lokalnego Ośrodka Integracji Społecznej, zorganizowało wystawę prac, które brały udział w dwóch konkursach – plastycznym „Dary jesieni” oraz fotograficznym „Walory przyrodnicze i krajobrazowe Gminy Stare Bogaczowice”. Zwycięzcy konkursów nagrodzeni zostali atrakcyjnymi nagrodami.