16 czerwca (sobota) Gmina Stare Bogaczowice będzie miała swoje święto. Tego dnia odbędą się już czwarte Dni Gminy Stare Bogaczowice. Organizatorzy zapraszają na stadion sportowy od godz. 15:00.  Na scenie swoje talenty zaprezentują najmłodsi mieszkańcy gminy, a po nich przyjdzie czas na rodzinne gry i zabawy z atrakcyjnymi nagrodami. Odbędą się także rycerskie walki pokazowe i animacje z Bractwem Rycerskim Księcia Bolka. Muzykę na żywo zapewni "Kris Dance", a gwiazdą wieczoru będzie zespół "MeGustar". O godz. 22:00 wszyscy goście będą mogli podziwiać pokaz sztucznych ogni, który rozpocznie dyskotekę pod chmurką.

Podczas Dni Gminy Stare Bogaczowice będzie można zakupić lokalne produkty-zarówno rękodzieło, jak i wyroby kulinarne. Na gości czekać będzie także swojskie jadło.

Najwięcej atrakcji przygotowanych zostało dla najmłodszych! Zupełnie bezpłatnie dzieci będą mogły korzystać z: dmuchanej zjeżdżalni, dmuchanego suchego basenu, dmuchanego zamku, mega sumo, dmuchanego darta, trampoliny, strzelnicy łuczniczej, gier planszowych XXL, malowania twarzy, modelowania balonów i puszczania mega baniek.