Od 25 czerwca ruszyły prace na terenie zalewu w Starych Bogaczowicach, gdzie powstaje plac do mini golfa - i dorośli i dzieci będą mogli już niedługo, podczas wakacji, rywalizować na zasadach fair play, uczyć się precyzji ruchów i celności, a także ćwiczyć cierpliwość - bowiem golf to taki sport wyciszający. Stowarzyszenie Jedynak, Sudeckie Stowarzyszenie Strzeleckie oraz Gminne Centrum Biblioteczno - Kulturalne pozyskali dofinansowanie z programu Działaj Lokalnie edycja 2018 i "zakasali rękawy" do pracy, aby stworzyć kolejne ciekawe miejsce do spotkań i integracji dla mieszkańców gminy Stare Bogaczowice, a także przyjezdnych turystów.

Zadanie dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Lubawce.