Gmina Stare Bogaczowice jest już gotowa na Święta! Mieszkańcy wspólnie przygotowali kartki, stroiki i ozdoby choinkowe pod czujnym okiem instruktorów na warsztatach z rękodzieła i quillingu. Materiały i zajęcia sfinansowała Fundacja „Polny Kwiat”, która na terenie gminy Stare Bogaczowice realizuje projekt pt. „Kolorowe świetlice – zmieniają świata oblicze”.  W miniony wtorek odbyły się także warsztaty florystyczne poprowadzone przez Danutę Węgłowska pracownika Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego – uczestnicy wykonali stroiki świąteczne. „Wszystkie działania związane ze świętowaniem Świąt Bożego Narodzenia, które proponujemy naszym mieszkańcom mają na celu integrację, a także podtrzymanie tradycji świątecznych i ludowych” – wyjaśnia Mirosław Lech Wójt Gminy Stare Bogaczowice.