Dziś w Urzędzie Gminy gościliśmy wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Iwonę Krawczyk. Po spotkaniu z Wójtem Gminy Mirosławem Lechem, Pani marszałek zapoznała się z osiągnięciami i planami inwestycyjnymi gminy. Była na nowych boiskach i stadionie w Starych Bogaczowicach, nad zalewem, na zamku Cisy i w Pałacu Struga.

Operacja pn. „Budowa trzech ogólnodostępnych obiektów rekreacyjnych w Gminie Stare Bogaczowice w miejscowościach Chwaliszów, Cieszów i Stare Bogaczowice” mająca na celu poprawę jakości życia, zaspokojenie potrzeb społecznych i rekreacyjnych mieszkańców Chwaliszowa, Cieszowa i Starych Bogaczowic współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Wartość realizowanej operacji: 297 725,50 zł., w tym ze środków EFRROW 189 442,00 zł.

Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD Kwiat Lnu.