Po siedemdziesięciu latach na cmentarzu w Gostkowie zabrzmiała modlitwa ewangelickiego pastora. Ksiądz Tomasz Stawiak, proboszcz Kościoła Pokoju z parafii  Ewangelicko-Augsburskiego w Jaworze wspólnie z proboszczem gostkowskim ks. Andrzejem Wilczyńskim wspólnie modlili się wśród pamiątek po byłych mieszkańcach wsi.  Sobotnie spotkanie zorganizowane było z okazji zakończenia projektu "Ocalić od zapomnienia", który realizowała Fundacja "Anna" z Gostkowa. Fundacja pod kierunkiem Angeliki Babula przez kilka lat przywraca świetność tego dziś już wyjątkowego obiektu. Przybyli mogli zobaczyć ogrom pracy włożonej przez członków fundacji i osoby współpracujące, by z gąszczu roślinności wydobyć historię tej ziemi. Słowa szacunku i podziękowań usłyszeli od Starosty Wałbrzyskiego Jacka Cichury, wicestarosty Krzysztofa Kwiatkowskiego, prezesa Zarządu Powiatowego PSL w Wałbrzychu pana Piotra Zimnickiego, Wójta Gminy Mirosława Lecha oraz zastępcy wójta Bogdana Stochaja a także przewodniczącej rady gminy Alicji Stępnik.

Po nabożeństwie ekumenicznym uczestnicy uroczystości mogli zwiedzić kościół Parafii Rzymskokatolickiej pw. Świętej Rodziny w Gostkowie, gdzie Rafał Bijak pięknie opowiedział o historii parafii.

Na sali sołeckiej zorganizowano wystawę dokumentującą prace wykonane na cmentarzu oraz zgromadzono pamiątki po dawnych mieszkańcach.